Zapytaj o:

Carska Rosja


Carska Rosja

Terminy:
28.06.-08.07.2013 (6539 zł)
17.07.-27.07.2013 (6509 zł)
05.08.-15.08.2013 (6449 zł)
12.09.-22.09.2013 (6539 zł)

Program:

dzień 1: przelot do Petersburga
Przelot z Warszawy do Petersburga liniami LOT. Na miejscu powitanie przez lokalnego przewodnika, przejazd do przystani i zaokrętowanie na statku m/s Tchechov.
(kolacja).

dzień 2: Petersburg: miasto pałaców
Bogaty program zwiedzania ukaże Państwu miasto jako jedno wielkie dzieło sztuki. Pełne przepychu pałace uszeregowane są wzdłuż brzegów kanałów. Następnym punktem będzie zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej. Po południu fakultatywna wycieczka do jednej z piękniejszych rezydencji władców w okolicach miasta. W Puszkinie (Carskie Sioło) czeka na Państwa przepiękny Pałac Katarzyny. Z historią i losami słynnej Bursztynowej Komnaty związanych jest mnóstwo legend i przygód. Kopia tego arcydzieła stworzona została dzięki mozolnej i drobiazgowej pracy konserwatorów. (Śniadanie, obiad, kolacja)

dzień 3: Petersburg - Ermitaż i Peterhof
W Pałacu Zimowym zwiedzanie Ermitażu, słynnej na całym świecie galerii malarstwa i sztuki. Po południu fakultatywna wycieczka do Peterhofu. Rosyjski Wersal słynie z pięknych założeń parkowych, fontann oraz Wielkiej Kaskady. Fontanny są imponującym arcydziełem z czasów Piotra Wielkiego. Wieczorem rozpoczęcie rejsu. (Śniadanie, obiad, kolacja.)

dzień 4: Petersburg - Mandrogi
Wypływając od strony jeziora Ładoga dotrzecie Państwo do wioski Werchnije Mandrogi nad rzeką Swir. W tej tradycyjnej rosyjskiej wiosce z pięknie ozdobionymi chatami można się przyglądać pracy rzemieślników. Ciekawostką jest jedyna w północno-zachodniej Rosji hodowla łosi oraz Muzeum Wódki (bilet wstępu dodatkowo płatny). Śniadanie, obiad, kolacja.

dzień 5: Mandrogi - Kiży
W północno-wschodniej części jeziora Onega leży wyspa Kiży. Na wyspie zgromadzone są 82 niesamowite drewniane budowle stanowiące przykład karelskiej sztuki budowlanej i figurujące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Śniadanie, obiad, kolacja.

dzień 6: Kiży - Goritsy
Po przepłynięciu Jeziora Białego statek przybija do miejscowości Goritsy nad rzeką Szeksna. Niedaleko stąd znajduje się największy klasztor w Rosji - założony w 1397 r. monastyr Cyrylo-Biełozierski w Kiriłłowie. W tym miejscu zwiedzą Państwo małą wystawę mistrzowskich, rosyjskich ikon. Śniadanie, obiad, kolacja.

dzień 7: Goritsy - Jarosław
W znanym mieście handlowym Jarosławiu swym widokiem od wieków zachwyca cerkiew św. Eliasza z wyjątkowo pięknym ikonostasem. Warto przyjrzeć się z bliska zadbanym zabytkowym obiektom z kolorowo zdobionymi ścianami oraz pomieszczeniom z freskami. Śniadanie, obiad, kolacja.

dzień 8: Jarosław - Uglicz
W cerkwi Dymitra na Krwi można podziwiać poruszające do dziś freski ukazujące tajemniczą śmierć syna Iwana Groźnego. Równie ciekawa jest cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego z przepiękną ścianą ikon. Śniadanie, obiad, kolacja.

dzień 9: Uglicz – Moskwa
Bogaty program zwiedzania rosyjskiej stolicy rozpocznie się od wjazdu na wzgórza Worobiowe Gory, skąd rozpościera się wspaniały, panoramiczny widok na milionową metropolię. Jadąc obwodnicą o nazwie Pierścień Sadowy, dojedziemy do Klasztoru Nowodziewiczego. Na jego cmentarzu od XVII w. chowano wielu słynnych poetów i kompozytorów. Śniadanie, obiad, kolacja.

dzień 10: Moskwa: cerkwie Kremla
W samym centrum Kremla znajduje się plac Soborowy z widokiem na liczne kopuły wieńczące dachy okolicznych cerkwi. Program wycieczki przewiduje zwiedzanie wnętrz 3 spośród nich. Wieczorem na statku kolacja pożegnalna. Śniadanie, obiad, kolacja.

Uwaga: zastrzegamy sobie możliwość zmiany rozkładu lotów, linii lotniczej, hoteli oraz programu zwiedzania. Podczas zwiedzania uczestnicy wycieczki są pod opieką polskojęzycznego przewodnika lub lokalnego przewodnika i tłumacza, który nie towarzyszy grupie podczas przelotu międzynarodowego.

Świadczenia wliczone w cenę:

 • przeloty liniami LOT z Warszawy do Petersburga oraz z Moskwy do Warszawy (klasa ekonomiczna, bezpłatny bagaż do 20 kg),
 • opłaty lotniskowe,
 • bogaty program zwiedzania zgodnie z opisem,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • wszystkie transfery i lokalne wycieczki,
 • 10 noclegów na statku w 2-osobowych kabinach zewnętrznych z prysznicem i WC,
 • pełne wyżywienie w trakcie rejsu,
 • opiekę lokalnego polskojęzycznego przewodnika lub lokalnego przewodnika i tłumacza,
 • ubezpieczenie NNW i KL (podstawowe typ BOW).

Cena nie zawiera:

 • wizy do Rosji (obowiązek załatwienia we własnym zakresie*),
 • napoi do posiłków,
 • opłat za prawo fotografowania i filmowania w niektórych zwiedzanych obiektach (ok. 10 USD),
 • wycieczek fakultatywnych,
 • napiwków.

* - Osoby rezerwujące udział w rejsie "Carska Rosja" obowiązane są do załatwienia wizy we własnym zakresie w konsulacie Ferderacji Rosyjskiej własciwym dla miejsca stałefo zameldowania. Po potwierdzeniu wycieczki TUI Poland prześle niezbędne do otrzymania wizy zaświadczenia od lokalnego kontrahenta. Ze względu na częste modyfikacje przez Federację Rosyjską procedury wizowej zastrzegamy możliwość zmian.

Minimalna liczba uczestników: 15.