Zapytaj o:

Chorwacja


Chorwacja

Chorwackie wariacje

Przelot do Dubrownika

Transfer do hotelu i zakwaterowanie. W godzinach popołudniowych wizyta w Dubrowniku. Miasto to jest określane mianem Perły Adriatyku. Zwiedzana będzie starówka i takie zabytki, jak na przykład Pałac Rektorów czy jedna z najstarszych aptek w Europie, która znajduje się w klasztorze Franciszkanów. Powrót do hotelu w Dubrowniku na kolację i nocleg. (kolacja)

Dubrownik – Split – Trogir

Spacer po stolicy regionu Dalmacja – Splicie. To urokliwe miasto słynie z portu, które dla Chorwacji jest oknem na świat: co roku przypływa tam wiele statków pasażerskich i handlowych. Split posiada również zabytkową starówkę i piękne plaże. Kolejnym etapem będzie Trogir, wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Zwiedzana będzie między innymi katedra św. Wawrzyńca. Nocleg w hotelu w Trogirze. (śniadanie i kolacja)

Trogir – Opatija

Ten dzień będzie poświęcony wizycie w Opatiji. Jest to miasto położone na wschodnim wybrzeżu regionu Istria. Została ogłoszona uzdrowiskiem klimatycznym, dzięki czemu stała się jednym z najmodniejszych kurortów w Chorwacji. Opatija pokochana została przez Polaków. Odwiedzana była przez Henryka Sienkiewicza. Przybyli tam również Stanisław Witkiewicz czy Ignacy Mościcki. (śniadanie i kolacja)

Opatija – Rovinj – Poreč – Opatija

Dzień rozpocznie się od wizyty w Rovinju. Jest to malutkie, ale jedno z najpiękniejszych miasteczek na Istrii. Mówi się, że Rovinj nigdy nie zasypia oraz że jest to Mała Wenecja. Następnie przejadą Państwo do Poreč. W starej części miasta zachował się układ urbanistyczny z czasów rzymskich oraz wiele zabytków romańskich i gotyckich. Główną atrakcją będzie bazylika Eufrazjańska. Powrót do hotelu w Opatiji. (śniadanie i kolacja)

Opatija – Bled – Kranj

Kolejnym etapem podróży będzie przejazd do Słowenii i zwiedzanie jej najpiękniejszych miejsc. Po pierwsze Bled, nazywany perłą słoweńskiej natury. Jego charakterystyczne położenie z zamkiem, jeziorem oraz wysepką sprawiają, że jest on znany i rozpoznawany prawie na całym świecie. Na wysepce znajduje się kościółek Maryi Wspomożycielki, a w nim Dzwon Życzeń z 1543 r. Przejazd do hotelu w Kranju na kolację i nocleg. (śniadanie i kolacja)

Kranj – Postojna – Lublana – Zagrzeb

Po śniadaniu, wczesnym rankiem wyruszą Państwo do jaskini Postojna. Jaskinia ta należy do największych na świecie i liczy sobie ok. 2 miliony lat. Kolejnym przystankiem będzie Lublana, stolica Słowenii. Spacerując po mieście, będą mogli Państwo podziwiać uroki stolicy. Następnie będzie czekać na Państwa kolejna stolica, tym razem Chorwacji – Zagrzeb. Nocleg i kolacja w hotelu w Zagrzebiu. (śniadanie i kolacja)

Podgorica – Jezioro Szkadarskie – Petrovac

Ostatni dzień zwiedzania poświęcony będzie Parkowi Narodowemu Jezior Plitwickich. Złożony jest z 16 jezior z licznymi wodospadami i kaskadami. Spacer po parku pozwoli nacieszyć się Państwu przepięknymi widokami tego jedynego w swoim rodzaju miejsca. Dzień zakończy się powrotem do Dubrownika na kolację i nocleg. (śniadanie i kolacja)

Dubrownik

Przejazd na lotnisko lub kontynuacja pobytu.