Zapytaj o:

Madera


Madera

Fly & Drive: Madera

Funchal – Santo da Serra

Przylot na lotnisko w Funchal i odbiór samochodu. Przejazd do Santo da Serra. Odkryjcie Państwo piękny park znajdujący się w tej miejscowości, podziwiajcie bujną lokalną roślinność. Skoro już jesteśmy po wschodniej stronie wyspy, warto również odwiedzić Machico, Caniçal i Ponta de São Lourenço.

Santo da Serra

Poświęćcie Państwo ten dzień na odkrywanie malowniczych krajobrazów! Droga wiodąca z Santo da Serra do Pico de Arieiro oferuje zapierające dech w piersiach widoki! Można pojechać do miejscowości Camacha przez drogę Carreiras i zwiedzić miejscowość Monte. Z Monte można łatwo wrócić do wioski Santo da Serra. (śniadanie)

Santo da Serra – Santana

Z Santo da Serra można pojechać do Ribeiro i udać się na piękny spacer do Balcões. Ribeiro Frio jest częścią Parku Przyrodniczego Laurissilva. Tego dnia w drodze do Santany warto również obejrzeć miejscowości Machico, Portela i Faial. (śniadanie)

Santana

W tym dniu zapoznajcie się Państwo z pięknem północnej części Madery. Z Santany można udać się na piesze spacery wzdłuż malowniczo wijących się kanałów irygacyjnych zwanych tutaj Levada. Można podjechać i wspiąć się na najwyższy szczyt Madery Pico Ruivo (1865 m wysokości). Można też przejść spacerem w okolicach Queimadas lub odwiedzić park tematyczny, gdzie zapoznają się Państwo z historią Madery opowiedzianą przy pomocy prezentacji produktów lokalnego rzemiosła i prezentacji w 3D. (śniadanie)

Santana – Paul da Serra

Tego dnia podróżujemy wzdłuż fantastycznego północnego wybrzeża Madery. Odwiedzamy takie miejscowości jak São Jorge, Ponta Delgada i São Vicente. Podziwiajcie Państwo przepiękne wodospady i widoki z przełęczy Encumeada. (śniadanie)

Paul da Serra

Polecamy wybrać się do Porto Moniz, gdzie warto skorzystać z naturalnych basenów znajdujących się w tej wiosce. Można również wybrać się na spacer szlakiem do Rabacal. (śniadanie)

Paul da Serra – Funchal

Po śniadaniu powoli zjeżdżamy do stołecznego Funchal. Odwiedźcie Państwo przepiękne ogrody, nie przegapcie bazarków, na których sprzedawane są owoce, warzywa i ryby. Z Funchal łatwo jest wjechać do Eira do Serrado, by napawać się zapierającym dech w piersiach widokiem na dolinę. Nocleg w Funchal (śniadanie)

Funchal

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Zwrot samochodu i kontynuacja pobytu w zarezerwowanym hotelu na wyspie lub przejazd na lotnisko, zwrot samochodu oraz powrót do kraju.