Zapytaj o:

Portugalia


Portugalia

Od Atlantyku do Porto

przylot do Algarve

Przylot na lotnisko w Faro położone na portugalskim wybrzeżu Algarve. Na lotnisku powitanie przez polskojęzycznego przewodnika i przejazd do hotelu. (kolacja).

Faro – Lizbona – Sintra – Fatima

Wyjazd do Lizbony – razem z przewodnikiem przespacerujemy sie przez stare miasto, by następnie udać się do dzielnicy Belem, gdzie zwiedzimy słynny Klasztor Hieronimitów oraz Pomnik Odkryć. Następnie pojedziemy do Sintry, słynącej z uroczego Palacio da Vila – pałacu zbudowanego w stylu mauretańskim (zwiedzanie). Przejazd do Fatimy na nocleg. (śniadanie, kolacja)

Fatima – Tomar – Coimbra – Braga

Po śniadaniu spacer po Fatimie ze słynnym sanktuarium maryjnym (zwiedzanie). Wyjazd do Tomar, ciekawego miasta położonego nad brzegiem rzeki Nabão w centrum Portugalii, słynnego szczególnie za sprawą warownego zespołu klasztornego będącego ostatnim bastionem zakonu templariuszy (zwiedzanie). Następnie trasa prowadzi do Coimbry – słynnego akademickiego miasta z najstarszym portugalskim uniwersytetem z XIII w. Przejdziemy się wąskimi uliczkami starego miasta i zwiedzimy teren uniwersytetu. (śniadanie, kolacja)

Braga – Porto – Braga

Wyjazd do Porto. W trakcie spaceru z przewodnikiem zobaczymy największe architektoniczne atrakcje. Zwiedzimy również piękny Palacio da Bolsa – XIX-wieczny budynek giełdy papierów wartościowych z ogromną klasycystyczną fasadą. (śniadanie, kolacja)

Braga – dolina rzeki Duero – Braga

W dniu dzisiejszym pojedziemy wzdłuż malowniczej doliny rzeki Duero – najważniejszej i zarazem największej rzeki na całym Półwyspie Iberyjskim. Zatrzymamy sie w Peso da Regua będącym centrum uprawy winorośli, z której produkowane jest wino Porto. Następnie udamy się do miasteczka Lamego, gdzie przespacerujemy się po średniowiecznym starym mieście. (śniadanie, kolacja)

Braga – Barcelos – Guimarães – Braga

Po śniadaniu zwiedzimy Bragę ze słynnym sanktuarium Bom Jesus. Dalej program prowadzi do Barcelos oraz Guimarães, gdzie według legendy narodziło się państwo portugalskie. (śniadanie, kolacja)

Braga – Aveiro – Nazaré – Faro

Po śniadaniu przejazd do Aveiro, miasteczka zwanego portugalską Wenecją: miasto otaczają plaże, laguny oraz kanały przez nie przepływające. Podczas krótkiego spaceru po mieście warto przyjrzeć się również kolorywm gondolom zwanym tutaj moliceiros. Następnie trasa prowadzi do nadmorskiego Nazaré. (śniadanie, kolacja)

Faro

Dla osób kończących urlop przejazd na lotnisko w Faro i lot powrotny do Polski. Dla osób, które zarezerwowały tydzień wypoczynku w jednym z hoteli na portugalskim wybrzeżu lub na hiszpańskim Costa de la Luz (Huelva) – transfer do wybranego hotelu i kontynuacja pobtytu. (śniadanie)