Zapytaj o:

Sycylia


Sycylia

przylot na Sycylię

Przylot na lotnisko w Katanii. Na lotnisku powitanie przez polskojęzycznego przewodnika i przejazd do hotelu w okolicach Taorminy. (kolacja).

Taormina – Tindari – Cefalù – Palermo

Po śniadaniu wyjeżdżamy do Tindari przez Messynę.Tindari zostało zbudowane w 396 r. p.n.e., a jego nazwa pochodzi od Tindara, króla Sparty. Na terenie wykopalisk archeologicznych można zwiedzić ruiny starego miasta, gdzie od 1. poł. XIX w. znajdowano przepiękne mozaiki, rzeźby i ceramikę. Okolice Cefalù były zamieszkane od prehistorycznych czasów, szczególnie dwa wąwozy w górach, gdzie powstało później miasto. Podczas zwiedzania miasta warto zwrócić uwagę na normańską katedrę i średniowieczny układ miasta. Budowa katedry rozpoczęła się w 1131 r., trwała przez stulecia i nigdy tak naprawdę nie została zakończona. (śniadanie, kolacja).

Palermo

Po śniadaniu cały dzień poświęcamy na zwiedzanie Palermo. Miasto zostało zbudowane w 734 r. p.n.e. i było jednym z najważniejszych na Morzu Śródziemnym, pod względem kulturalnym, artystycznym i handlowym. W mieście można zwiedzić: ulicę Corso Vittorio Emanuele z kilkoma kościołami, Quattro Canti – słynny plac miasta, który bywa również nazywany Słonecznym Teatrem, fontannę Pretoria, katedrę z 1185 r. (śniadanie, kolacja).

Palermo – Segesta – Erice – Selinunt

Po śniadaniu wyjeżdżamy zwiedzać Erice. Jedziemy przez Segestę, gdzie zwiedzimy dorycką świątynię zbudowaną pod koniec V wieku. Jedziemy do Selinunt, by zwiedzić greckie świątynie, w tym Akropol, Wschodnie wzgórze, wzgórze Mannuzza ze starym miastem, wzgórze Gaggera z sanktuarium Malophososa i nekropolią. (śniadanie, kolacja).

Selinunt – Agrigento – Piazza Armerina

Po śniadaniu wyjeżdżamy do Agrigento, by zwiedzić Dolinę Świątyń i Muzeum Archeologiczne. Dolina Świątyń obejmuje ruiny dziesięciu świątyń doryckich, trzy sanktuaria, wiele nekropolii, ciekawe rozwiązania hydrauliczne, mosty, górną i dolną agorę. Jedziemy do Piazza Armerina, by zwiedzić Villa del Casale ze słynnymi mozaikami. Ta późnorzymska Villa została odkryta dopiero w 1950 r. przez włoskiego historyka. Piękne mozaiki pozwoliły historykom sprecyzować czas powstania Villi pomiędzy 320 i 370 r. (śniadanie, kolacja).

Piazza Armerina – Noto – Syrakuzy – Taormina

Po śniadaniu wyjeżdżamy zwiedzać barokowe miasto Noto znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Miasto zostało odbudowane po trzęsieniu ziemi, które w 1963 r. zniszczyło stare miasto, odtąd zwane też średniowiecznymi Pompejami. Następnie jedziemy do Syrakuz, gdzie zwiedzamy: znany park archeologiczny obejmujący greckie i rzymskie ruiny otoczone gęstą roślinnością; teatr grecki, ucho Dionizosa, Łuk Augusta, rzymski amfiteatr oraz fontannę Aretuzy. (śniadanie, kolacja).

Taormina – Etna – Taorimna

Po śniadaniu wyjeżdżamy na Etnę (parking znajduje się na wysokości 1900 m n.p.m.). Dla zainteresowanych możliwość wjazdu na szczyt wulkanu (za opłatą). Etna to najwyższy czynny wulkan w Europie (3329 m), choć jego wysokość zależy od częstych erupcji. Jedziemy do Taorminy, gdzie po spacerze wąskimi uliczkami centrum, dotrzemy do greckiego teatru, skąd rozpościera się przepiękny widok na Morze Jońskie i Etnę. W czasach greckich w teatrze wystawiano przedstawienia, a za czasów rzymskich odbywały się tam walki gladiatorów. (śniadanie, kolacja).

Katania

To już ostatni dzień wycieczki. Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko, lot powrotny do Polski lub kontynuacja pobytu w zarezerwowanym hotelu na wyspie – transfer z lotniska do wybranego hotelu. (śniadanie).