Zapytaj o:

Grecja


Grecja

RODOS
Nazywana także „Wyspą róż” ze względu na jej bogatą roślinność zieloną i obecnie w każdym zakątku dywany kwiatowe. Jej różnorodność sprawia, że zapewnia niezapomniane wakacje osobom  o różnych gustach. Znajdują się tu długie plaże, malownicze zatoki, a średniowieczna starówka jest jednym z najpiękniejszych miejsc w basenie Morza Śródziemnego. W miejscowościach wypoczynkowych znajdziemy liczne sklepy, tawerny oraz kluby i dyskoteki. Oprócz rozmaitych atrakcji i rozrywek, wyspa dysponuje również idealnymi warunkami do upawiania winsurfingu, szczególnie na zachodnim wybrzeżu i w Prassonnissi.

KOS
Pełna słońca wyspa o wspaniałych plażach i cudownych wioskach charakteryzuje się dużą ilością zieleni, w tym drzew cytrynowych i oliwnych. Odpowiednia dla osób aktywnych i tych, które ponad wszystko cenią sobie ciszę i spokój. Kos bywa określany mianem „egejskiego ogrodu”, ponieważ drzewa i krzewy zdają się kwitnąć nieustannie. Mimo, że wyspa posiada najbardziej łagodny klimat w basenie Morza Sródziemnego to dzięki wiatrom meltemi jest wspaniałym regionem dla miłośników sportów wodnych i windsurfingu.

ZAKYNTHOS
Niewątpliwie wyspa magiczna, której symbolem jest żółw „Caretta Caretta” Mimo swoich niezbyt pokaźnych rozmiarów ma do zaoferowania bogaty wachlarz doznań. Bez wątpienia jedną z największych atrakcji wyspy są błękitne groty na północy wyspy. Obok niezwykle popularnych miejsc, można znaleźć również te całkiem dzikie. Bezludne plażyczki, wspaniałe gaje oliwne i winnice oraz malutkie wioski, w których życie toczy się swoim niespiesznym tempem, a mieszkańcy są bardzo mili i niezwykle gościnni. Wszystkie odwiedzane miejsca stanowią o jej niezrównanej malowniczości.

KRETA
Największa i najbardziej wysunięta na południe wyspa Grecji oferuje nieskończenie wiele atrakcji, tak więc jeden urlop nie wystarczy, aby poznać ją choćby w części. Odwiedzana niegdyś tylko przez archeologów, badaczy i naukowców, dziś przyciąga i fascynuje niemal wszystkich: przyjeżdżają tutaj zarówno miłośnicy wypoczynku pełnego spokoju i relaksu, jak też miłośnicy historii i mitologii. Do niewątpliwych perełek należą np. wyżyna Lassithi, ruiny pałacu w Knossos, eksponaty w muzeum w Heraklionie, klasztory i kościoły. Warto także poznać niepowtarzalną atmosferę małych, niemal zapomnianych wiosek w głębi wyspy.