Zapytaj o:

Tunezja i Egipt


Tunezja i Egipt

Tunezja – ten kraj oprócz słońca, turkusowej wody i pięknych, bajecznie szerokich plaż pozwoli Państwu odkryć wiele więcej. Rzymskie i bizantyjskie ruiny, arabskie targowiska, miraże nad słonymi jeziorami czy górskie drogi Atlasu – to wszystko czeka na odkrycie przez Państwa. Tunezja to także jedno ze światowych centrów talassoterapii, w tutejszych hotelach zrelaksują się Państwo w nowoczesnych ośrodkach odnowy biologicznej. Tunezja łączy kulturowo Afrykę i Europę, tradycja współgra tu z nowoczesnością. Polecamy na miejscu wycieczkę Sahara Explorer, gdzie podczas dwudniowej wyprawy na południe kraju zobaczą Państwo najpiękniejsze krajobrazowe atrakcje. Będzie można przejechać się na wielbłądzie na Saharze, odwiedzić Matmatę – domy troglodytów czy zwiedzić ruiny amfiteatru w El Jem.

Egipt – to kraj różnorodności i kontrastów. Odkryjcie Państwo fascynujące barwy podmorskiego świata Morza Czerwonego, kolorowe ryby i koralowce. W głębi lądu zaś czekają na odkrycie tajemnicze świątynie egipskich bogów oraz piramidy faraonów

Hurghada – jeszcze do niedawna skromna, rybacka wioska, to dzisiaj jeden z najpopularniejszych kurortów. Powstają tu nowe, piękne dzielnice z nowoczesnymi hotelami, np. Iberotel Aquamarine. W ciągu dnia można cieszyć się plażą, nurkowaniem, sportami wodnymi np. windsurfing czy kitesurfing, a wieczorami odwiedzić jedną z licznych restauracji, barów, dyskotek czy sklepów.

Zobacz wycieczki fakultatywne

LUXOR – NIEDZIELA - 80 USD Przejazd do Luxoru ok.4,5h. W programie zwiedzanie najsłynniejszych budowli świata: Światynia Karnak budowana przez kilkanaście wieków panowania faraonów, świątynia królowej Hatszepsut, Dolina Królów –grobowce. Imponujące kolosy Memmnona oraz przepiękne krajobrazy doliny Nilu, manufaktura alabastru i muzeum papirusu. Przeprawa przez Nil ( dodatkowa opłata - 25 funtów/osoba ). W cenie wycieczki obiad, napoje za dodatkową opłatą (do obiadu i w autobusie). Prosimy zabrać: nakrycie głowy, wodę do picia, lekki i przewiewny strój ,(autobus jest klimatyzowany- prosimy zabrać okrycie), radzimy funty egipskie na drobne wydatki!

KAIR - WYCIECZKA JEDNODNIOWA – Przejazd do Kairu ok.6,5h. W programie: Muzeum Narodowe, w którym znajdują się m.in. skarby z grobowca Tutenhamona oraz mumie( wstęp do sali z mumiami królewskimi – za dodatkową opłatą 100 L.E.), piramidy (wejście do środka za dodatkową opłatą.) i Sfinks w Gizie, bazar Khan El Khalili oraz wytwórnia perfum.W cenie wycieczki obiad. Napoje za dodatkową opłatą (do obiadu i w autobusie) Prosimy zabrać: butelkę wody, nakrycie głowy, lekki i przewiewny strój, (autobus jest klimatyzowany- prosimy zabrać okrycie), radzimy funty egipskie na wydatki! Cena: 85 USDKAIR - WYCIECZKA DWUDNIOWA -  Przejazd do Kairu ok.6h. W programie: meczet alabastrowy i Cytadela Kairska, Muzeum Narodowe, w którym znajdują się m.in. skarby z grobowca Tutenhamona oraz mumie( wstęp do sali głównej za dodatkową opłatą),najstarsze piramidy m.in. piramida schodkowa w Sakkarze, piramidy i Sfinks w Gizie,Kair Koptyjski, bazar Khan El Khalili. Prosimy zabrać: paszport ( będzie potrzebny przy zakwaterowaniu w hotelu). butelkę wody, nakrycie głowy, lekki i przewiewny strój ( panie muszą mieć przykryte ramiona i kolana w meczecie) ( autobus jest klimatyzowany- prosimy zabrać okrycie), radzimy funty egipskie na wydatki. Cena 220 USD.

BADAWAYA - PUSTYNNA PRZYGODA – Niezapomniana przygoda na pustyni dla dzieci i dorosłych, lącząca w sobie wypoczynek i zabawę. W programie: ok 45 min przejażdżka quadami dla dorosłych, przejazd jeepem do wioski Beduińskiej, zwiedzanie wioski - powrót i możliwosc przejażdżki na wielbłądzie, pilot cars dla doroslych i dzieci, obiad, i wieczorne show: fakir,taniec derwisza ,taniec brzucha. W cenie wycieczki: wszystkie wyżej wymienione atrakcje, kolacja, woda podczas wycieczki z dystrybutorow. Dodatkowo płatne: soft drinki.  Cena: 55 USD

GWIEZDNE SAFARI – Wyprawa jeepami do wioski beduinskiej i oczywiscie mozliwość przejażdżki na wielbłądzie. Głównym punktem wyprawy jest oglądanie gwiazd przez teleskop Na koniec beduińska kolacja. W cenie: kolacja, woda podczas wycieczki z dystrybutorow. Dodatkowo płatne: soft drinki. Wyprawa z niemiecko- lub angielskojęzyczną grupą. Cena 40 USD.

PARADISE ISLAND – Wyprawa statkiem na pełne morze, możliwość nurkowania powierzchniowego (okolo 45 minut, sprzęt ABC do dyspozycji w cenie wycieczki). Okolo 11.00 dotrzecie Państwo do przepięknej plaży PARADISE ISLAND. Po dotarciu na plażę mają Panstwo do dyspozycji maty i parasole oraz snorkowanie z plaży. Okolo 13:00 zapraszamy na obiad – szwedzki stół, bar salatkowy, owoce, 1 napój bezalkoholowy i 1 duża butelka wody (na stolik). Po obiedzie czas wolny ... leniuchowanie, pływanie, zabawy na plaży itd. Okolo 15.00 opuszczamy plaże i wracamy ho HRG. Planowany powrót okolo 16:00. Wycieczka polecana WSZYSTKIM, a szczególnie rodzicom z dziećmi!!! Cena: 60 USD.

QUADY 3 GODZINNE – Wyprawa na pustynie quadami. Przejazd do wioski Beduinskiej ok. 1,15 h, 30 minutowa przerwa w wiosce na herbate, shishę, krótki przejazd na wielbłądzie. Powrót ok. 1,15 h. Prosimy zabrać: butelkę wody, nakrycie głowy (arafatka), okulary przeciwsloneczne,przewiewny strój, pełne obuwie bądz sandały.  Cena: 45 USD.

4 ISLANDS - NURKOWANIE POWIERZCHNIOWE - Wyprawa statkiem do czterech ciekawych raf koralowych na pełnym morzu. Zejście na wyspę Giftun znajdującą się w okolicach Hurghady z możliwością spędzenia czasu na urokliwej i piaszczystej plaży. Lunch na łodzi.W cenie wycieczki: sprzęt do nurkowania ( maska,fajka,płetwy), obiad na łodzi. Prosimy zabrać: ręcznik, T-shirt, strój kąpielowy, nakrycie głowy, olejki do opalania, funty egipskie na wydatki.  Cena: 35 USD.

WYCIECZKA Z DELFINAMI - NURKOWANIE POWIERZCHNIOWE - Wyprawa statkiem do trzech ciekawych raf koralowych na pełnym morzu. Duze prawdopodobienstwo spotkania delfinow. W cenie wycieczki: sprzęt do nurkowania ( maska,fajka,płetwy), obiad na łodzi + napoje(woda,kawa, herbata, 1 cola). Prosimy zabrać: ręcznik, T-shirt, strój kąpielowy, nakrycie głowy, olejki do opalania, funty egipskie na wydatki. Cena: 35 Euro, oraz 18 Euro – dla dzieci do 11 lat.

SEA SCOPE - wycieczka 1,5 godzinna na łodzi z przeszklonymi bokami, podczas której uczestnicy wyprawy siedząc w klimatyzowanym pomieszczeniu podziwiaja florę i faunę Morza Czerwonego przez duże panoramiczne szyby. Wycieczka polecana osobom, które nie potrafią pływać a pragną zobaczyć podwodny świat.Polecana szczególnie dzieciom i osobom starszym. Prosimy zabrać: aparaty i kamery!!! Cena: 45 USD

JALLAH HURGHADA- Objazd Hurghady – wycieczka darmowa przy rezerwacji jednej z powyższych wycieczek. Plan wycieczki: meczet i kosciół koptyjski w starej części Hurghady, instytut papirusu, sklep ze stalymi cenami (możliwość zakupu pamiątek), czas wolny w centrum Hurghady. Radzimy zabrać: butelkę wody, nakrycie głowy,funty egipskie na wydatki.  Cena: 10 USD.

Sharm El Sheikh – leży na Półwyspie Synaj i rozciąga się od Parku Narodowego Ras Muhammad do zatoki Nabq. Słynie z luksusowych hoteli i pięknej rafy koralowej – ponad 250 miejsc nurkowych. Świetnie przygotowana baza hotelowa z dużymi basenami, tropikalnymi ogrodami sprawia, że można tu niewątpliwie poczuć atmosferę egzotycznych wakacji.

Zobacz wycieczki fakultatywne

Kair (samolotem) - Największa metropolia Afryki, fascynująca mieszanka orientu i współczesności. W programie wycieczki zwiedzanie Muzeum Narodowego. Na własne oczy zobaczą Państwo jeden z słynnych cudów świata- Piramidy i Sfinks. Krotki rejs po Nilu statkiem "Feluka" na długo pozostanie w Państwa pamięci. Wizyta w wytworni papirusów oraz perfumerii. Obiad w cenie wycieczki, napoje dodatkowo płatne. Cena: 250 USD/os, dziecko 200 USD.

Luksor - Miejsce związane z najbardziej znanymi faraonami: Ramzesem, Tutenchamonem i Hatszepsut, którzy pozostawili po sobie wspaniałe budowle. Cena: 265 USD/os, dziecko 200 USD.

Wadi Mandar - Wycieczka jeepami na pustynie, spacer po małym kanionie oraz przejażdżka na wielbłądzie. Pod koniec wycieczki w namiocie beduińskim skosztują Państwo prawdziwej egipskiej herbaty i usłyszą wiele ciekawostek na temat życia beduinów. Wieczorem kolacja i napoje bezalkoholowe w beduińskim namiocie oraz dla chętnych palenie shishy w cenie wycieczki! Cena: 42 USD/os, dziecko 21 USD.

Quad safari - Quadem przez pustynię do wioski beduińskiej. Możliwość przejażdżki na wielbłądach. Wieczorem przy paleniu shiszy afrykańsko-nubijskie show. Kolacja i napoje bezalkoholowe w cenie. Cena: 65 USD.

Ras Mohamed - Odkryjcie Państwo fascynujący podwodny świat Morza Czerwonego. Wokόł pόłwyspu Ras Mohamed występuje ok. 150 rodzajόw korali, niektόre z nich mają ponad 75000 lat. Podczas wycieczki 3 nurkowania powierzchniowe, obiad i napoje bezalkoholowe w cenie. Dodatkowo płatne: wstęp do Parku Narodowego Ras Mohamed 7$ oraz wypożyczenie maski, rurki, płetw do snurkowania. Cena: 45 USD/os, dziecko 23 USD.

Żaglowcem do Ras Mohamed - Rejs luksusowym dwumasztowym żaglowcem do Ras Mohamed. Dwa przystanki na nurkowanie powierzchniowe i jeden na przepięknej, piaskowej wyspie, gdzie będą mogli Państwo podziwiać wspaniale widoki. W cenie zawarty sprzęt do nurkowania powierzchniowego, bilet wstępu do parku, obiad i napoje bezalkoholowe. Cena: 83 USD/os, dziecko 42 USD.

Seascope - Nie mają Państwo ochoty nurkować? Poznajcie fascynujący świat podwodny, ogrody koralowe i rόżnokolorowe ryby z bezpiecznej odległości. Podwodny świat na pewno Państwa oczaruje! Cena: 50 USD/os, dziecko 25 USD.

City Tour by Night - Wspaniała okazja do poznania najbliższego otoczenia. Wspólnie udamy sie do eleganckiej dzielnicy Soho Square oraz na tradycyjny arabski bazar Old Market (czas wolny na zakupy.) Zwiedzanie Meczetu ( z zewnątrz) oraz Koscioła Koptyjskiego. Na zakończenie relaksujący rejs z portu w kierunku Nama Bay podczas którego będą Państwo mogli podziwiać uroki Sharm el Sheikh wieczorną porą. Na statku kolacja i napoje bezalkoholowe w cenie. Cena: 37 USD/os, dziecko 20 USD.

Dolphinella - Wspaniała okazja, żeby podziwiać delfiny - dla małych i dużych. Cena: 22 USD/os, dziecko 11 USD.

Aqua Park All inclusive - W cenie obiad w formie bufetu w głównej restauracji oraz napoje bezalkoholowe. bez ograniczeń! Cena: 50 USD/os, dziecko 40 USD.

Aqua Park - W cenie obiad w formie: pizza, hamburger, frytki lub makaron oraz jeden napój bezalkoholowy do obiadu. Cena: 37 USD/os, dziecko 25 USD.

Marsa Alam – najmłodszy i dopiero rozwijający się region turystyczny, położony ok. 250 km na południe od Hurghady. Może pochwalić się jeszcze nienaruszoną rafą koralową. Polecamy szczególnie osobom lubiącym odkrywać nowe kurorty, szukającym ciszy i spokoju. Najbardziej znane miejsca do nurkowania to Abu Dabab, Abu Dabur Reef, Marsa Asslai czy rafa Elphistone.

Zobacz wycieczki fakultatywne

Kair - Przejazd do Kairu ok.10h. W programie: Muzeum Narodowe, w którym znajdują się m.in. skarby z grobowca Tutenhamona oraz mumie( wstęp do sali z mumiami królewskimi – za opłatą 100 L.E.), piramidy (wejście do środka za opłatą.) i Sfinks w Gizie, bazar Khan El Khalili, wytwórnia perfum.W cenie wycieczki obiad. Napoje za opłatą (do obiadu i w autobusie) Prosimy zabrać: butelkę wody, nakrycie głowy, lekki i przewiewny strój, (autobus jest klimatyzowany- prosimy zabrać okrycie), radzimy funty egipskie na wydatki! Cena: 140 USD.

Luksor - Przejazd do Luxoru ok.5h. W programie zwiedzanie najsłynniejszych budowli świata: Świątynia Karnak budowana przez kilkanaście wieków panowania faraonów, świątynia królowej Hatszepsut, Dolina Królów –grobowce, Kolosy Memmnona oraz przepiękne krajobrazy doliny Nilu i manufaktura alabastru. Przeprawa przez Nil ( za opłatą - 25 funtów/osoba ). W cenie wycieczki obiad, napoje za opłatą (do obiadu i w autobusie). Prosimy zabrać: nakrycie głowy, wodę do picia, lekki i przewiewny strój ,(autobus jest klimatyzowany- prosimy zabrać okrycie), radzimy funty egipskie na drobne wydatki! Cena: 115 USDMagic safari – pustynna przygoda -  Niezapomniana wyprawa na pustynię dla dzieci i dorosłych, łącząca w sobie przygodę i zabawę. W programie: ok 30 min przejażdżka quadami, przejazd jeepem do wioski Beduińskiej, zwiedzanie wioski – możliwość przejażdżki na wielbłądzie, fajka wodna – shisha, herbatka beduińska, posiłek plus wieczorne show oraz podziwianie zachodu słońca na pustyni. W cenie wycieczki: wszystkie wyżej wymienione atrakcje, posiłek, woda cola. Prosimy zabrać: butelkę wody, nakrycie głowy (chusta), okulary przeciwsłoneczne, pełne obuwie bądź sandały. Cena: 75 USD.

Quady 2 godzinne - Wyprawa na pustynie quadami. Przejazd do wioski Beduinskiej 30 minutowa przerwa w wiosce na herbatę, shishę, krótki przejazd na wielbłądzie. Prosimy zabrać: butelkę wody, nakrycie głowy (chusta), okulary przeciwsłoneczne, przewiewny strój, pełne obuwie bądź sandały. Cena: 60 USD (1 osoba), 75 USD (2 osoby).

Hamata - Wyprawa statkiem na pełne morze. Autokar zawiezie Panstwa do portu Hamata (ok.125km od Madinatu Coraya);po wypłynięciu możliwość snorkelingu (3 razy) w najbardziej dziewiczych terenach egipskiego wybrzeża. W cenie: sprzęt ABC(maska, fajka, płetwy), obiad plus napoje na statku. Więcej informacji w książce TUI. Cena: 90 USD.

Błękitny rejs - Wyprawa statkiem do przepięknych raf koralowych na pełnym morzu Po krótkiej podróży autokarem dotrzecie Państwo do imponującego portu jachtowego w Port Ghalib. W cenie wycieczki: sprzęt ABC (maska, fajka, płetwy), obiad na łodzi, woda, cola, herbata, kawa. Prosimy zabrać: ręcznik, T-shirt, strój kąpielowy, nakrycie głowy, olejki do opalania. Więcej informacji w książce TUI. Cena: 65 USD.

Seascope – Wycieczka 1,5 godzinna na łodzi z przeszklonymi bokami, podczas której uczestnicy wyprawy siedząc w klimatyzowanym pomieszczeniu (prosimy zabrać cieplejsze okrycie) podziwiają florę i faunę Morza Czerwonego przez duże panoramiczne szyby. Wycieczka polecana osobom, które nie potrafią pływać, a pragną zobaczyć podwodny świat. Radzimy zabrać: aparaty i kamery!!! Cena: 65 USD