Zapytaj o:

Turcja


Turcja

Turcja – to wymarzone miejsce na najpiękniejsze rodzinne wakacje. Nigdzie indziej nad wschodnim Morzem Śródziemnym nie znajdą Państwo tak wspaniałych, szerokich plaż jak w Side czy Belek. Świetnie przygotowane hotele z dużymi kompleksami basenowymi, aquaparkami i zjeżdżalniami. Wszystko to najczęściej otoczone jest piękną zielenią tropikalnych ogrodów i stwarza świetne warunki na beztroski wypoczynek. Jeśli dodać do tego miłych i przyjaźnie nastawionych mieszkańców oraz wyśmienitą turecką kuchnię, nie ma się co dziwić, że niektórzy klienci wracają do Turcji kilkakrotnie.

Riwiera Turecka zachwyca swą różnorodnością: pełne zabawy noce w Alanyi, kąpieliska w Incekum, dziewicza przyroda w Belek, zabytki antyku w Side czy też romantyczne uliczki starego miasta w Antalyi lub góry Taurus wokół Kemeru. W każdym z tych miejsc znajdą Państwo ujmującą turecką gościnność. Ponadto Turcja zachwyca unikatowymi cudami przyrody, z wapiennymi tarasami w Pamukkale oraz niezwykłym księżycowym krajobrazem Kapadocji na czele.

Zobacz wycieczki fakultatywne

Evergreen Alanya – Alanya oferuje nie tylko słynną plażę Kleopatry, nie tylko jest jednym z najpiękniejszych tureckich kurortów, ale ma także ciekawą historię sięgającą antyku. Wśród atrakcji tej imprezy czeka na Państwa rejs łodzią do nadmorskich grot, przepiękna panorama Alanyi, obiad nad malowniczą rzeczką Dim. Zobaczycie też Państwo jedne z najładniejszych stalaktytów w Turcji.

Zielony Kanion – malowniczy rejs po wodach Zielonego Kanionu, zaporowym jeziorze Oymapinar pośród gór Taurus. Fascynująco zielona, czysta woda zaprasza do orzeźwiającej kąpieli. Wspaniały rejs na łonie natury.

Kapadocja – księżycowy krajobraz w samym sercu Anatolii, jedyna w swoim rodzaju tufowa kraina z fantazyjnymi formacjami skalnymi, podziemnymi miastami i wykutymi w skałach kościołami to gratka nie tylko dla miłośników kręconych tam „Gwiezdnych Wojen”.

Perły Antyku – prawdziwa gratka dla miłośników historii i natury. Kombinacja najbardziej znanych pobliskich antycznych atrakcji regionu: starożytnego miasta Perge, jednego z najlepiej na świecie zachowanych antycznych teatrów w Aspendos oraz zachwycającego wodospadu Kursunlu.

Sommer Shopping Antalya – zapraszamy do Antalyi – perły Tureckiej Riwiery, miasta w którym zbocza gór opadają ku morskim falom. Jedna z najpiękniejszych starówek świata, otoczony średniowiecznym murem port jachtowy oraz szaleństwo zakupów to tylko niektóre z przygotowanych dla Państwa atrakcji. Zachęcamy także do udziału w podobnej, choć krótszej wycieczce do uroczego Side.

Pamukkale – najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce w Turcji, niemalże jej symbol – Pamukkale, czyli „Bawełniana Twierdza”. Absolutny fenomen na skalę świata. Zobaczycie Państwo wapienne tarasy wypełnione bogatymi w sole mineralne wodami oraz starożytne Spa – Hierapolis.

Stambuł – polećcie Państwo z nami do Stambułu, fascynującej metropolii nad Bosforem, jedynego miasta świata leżącego na dwóch kontynentach. Zaprasza Was Błękitny Meczet ze swoimi sześcioma minaretami, kusi spacer po Hipodromie, obeliski i fontanny. Ukoronowaniem dnia będzie wizyta w pałacu sułtana, w korytarzach którego nadal słychać szepty i szlochy haremowych piękności. Najlepsze i najoryginalniejsze przyprawy zakupić można na Egipskim Bazarze. Ich zapach długo jeszcze przypominać będzie Państwu atmosferę tego dnia.

Rafting – pozycja obowiązkowa dla kochających aktywny wypoczynek i adrenalinę! Spływ pontonami z prądem wartkiej rzeki to idealny sposób na orzeźwienie w upalny, letni dzień, a do tego dużo zabawy i spora dawka emocji.

Kekova – jedne z najpiękniejszych widoków Anatolii: zatopione w chmurach górskie szczyty, idylliczne zatoczki i krystalicznie czyste morze. Zapraszamy na romantyczny rejs do zatopionego miasta Kekova, wizytę w kościele Świętego Mikołaja w Myrze oraz zwiedzanie przepięknych likijskich skalnych grobowców.

Turcja Egejska - zaskakuje urozmaiconą linią brzegową, pełną zatok i przylądków, zielenią gór sięgających aż do morza oraz niespotykanym błękitem morza. Miasto Bodrum zaliczane jest do najbardziej malowniczych w południowej części Wybrzeża Egejskiego. Region usiany jest ruinami starożytnych miast, pośród których najbardziej imponujące wrażenie sprawia Efez. To najlepiej zachowane starożytne miasto na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego. Niezależnie od tego, czy wybiorą Państwo pełne zabawy noce w Bodrum lub Kusadasi, wypoczynek na plaży, zwiedzanie zabytków, czy niezliczone możliwości zrobienia zakupów - Turcja serdecznie zaprasza.